Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Sprawy społeczne - Rodzina 500 plus - Aktualności 500 plus - 500 plus na poczcie

2016-05-04

500 plus na poczcie

Poczta Polska uruchomiła specjalną stronę internetową pocztapolskarodzina.pl , na której znajdziemy ogólne informacje o programie, wzory wniosków do pobrania oraz opis oferty Grupy Poczty Polskiej w zakresie obsługi programu 500+. Klienci mogą dzwonić na specjalną infolinię pod numer: 436 500 500, na której dedykowani pracownicy odpowiedzą na pytania dotyczące składania i wypełniania wniosków.

infografika

Złóż wniosek na Poczcie

W placówkach pocztowych na terenie całego kraju można pobrać papierową wersję wniosku i wysłać ją listem poleconym do wskazanego urzędu. W 1158 placówkach uruchomiono dedykowane punkty informacyjne, w których pracownicy pomogą nam wypełnić dokumenty.

 

Odbierz pieniądze od listonosza lub na konto

Świadczenie możemy otrzymać na konto bankowe lub odebrać przekazem pocztowym od naszego zaufanego listonosza. Żeby skorzystać z tej drugiej opcji należy zamieścić taką informację we wniosku. Co zrobić z pieniędzmi z programu 500+? Jeśli sytuacja na to pozwala warto je odłożyć i pomnażać – np. na polisie „Posag na Start” w Ubezpieczeniach Pocztowych lub na Pocztowym Koncie 500+ w Banku Pocztowym.

 

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Poczta stworzyła specjalne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Mogą one złożyć wniosek bezpośrednio u listonosza (po wcześniejszym zasygnalizowaniu takiej potrzeby na infolinii), a później odebrać go przekazem pocztowym, bez potrzeby wychodzenia z domu. Natomiast dla osób niesłyszących Poczta Polska wspólnie z Migam uruchomiła połączenia online z tłumaczem języka migowego, dzięki czemu osoby niesłyszące mają możliwość skorzystania z dedykowanej infolinii i otrzymania wsparcia w wypełnianiu wniosku.
Galeria zdjęć:

infografika do artykułu

28.5 kB
540 x 460 pix
cofnij do druku na górę