Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Bezpieczeństwo - Numer alarmowy 112 - Wydarzenia - Więcej dzwoniących pod 112

2014-07-23

Więcej dzwoniących pod 112

Nawet 4,5 tys. połączeń w ciągu doby odbierają w lipcu operatorzy numeru alarmowego 112. Przed sezonem wakacyjnym dzwoniących było średnio o 1,5 tys. mniej. Warto podkreślić, że o kilka procent wzrosła ilość połączeń zasadnych, czyli takich, które rzeczywiście wymagają interwencji odpowiednich służb.

Przyjazd turystów, to nie tylko większa liczba zgłoszeń na 112. Zmienił się także ich charakter. - W pasie nadmorskim bardzo dużo osób poszukuje zagubionych dzieci – mówi Piotr Reca, zastępca kierownika Centrum Powiadamiania Ratunkowego. - Częściej zgłaszane są zakłócenia ciszy nocnej i bójki. Więcej jest również próśb o interwencje w sprawie rannych lub martwych zwierząt przy drogach.

Najwięcej dzwoniących pod numer 112 potrzebuje interwencji policji. W drugiej kolejności operatorzy przekierowują połączenia do pogotowia ratunkowego, a najmniej zgłoszeń wymaga działań straży pożarnej.

Numer alarmowy 112 obsługiwany jest w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które znajduje się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Na stanowiskach w jednym czasie telefony odbiera 7 operatorów. W trakcie rocznego działania CPR (uruchomiono je 4 lipca 2013 r.), operatorzy 112 odebrali już w sumie prawie 900 tys. zgłoszeń.
Galeria zdjęć:


102.2 kB
350 x 220 pix
cofnij do druku na górę