Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Bezpieczeństwo - Numer alarmowy 112 - Wydarzenia - Telefon pod nr 112 ocalił życie

2013-12-03

Telefon pod nr 112 ocalił życie

Operatorka, obsługująca nr 112 w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego uratowała życie kobiecie, która próbowała popełnić samobójstwo.

Sytuacja miała miejsce 27 listopada. Pod 112 zadzwoniła zapłakana kobieta, która powiedziała, że popełnia samobójstwo. Nie chciała podać, gdzie się znajduje, ponieważ twierdziła, że chce umrzeć. Operatorka 112 starała się przetrzymać na linii kobietę i rozmawiać z nią do momentu przybycia pomocy. W sprawę zaangażowanych zostało jeszcze dwoje operatorów. Podczas rozmowy ustalono miejsce, z którego kobieta dzwoniła.

- Z relacji operatorki wynika, że rozmowa miała bardzo dramatyczny przebieg. Kobieta cały czas płakała i mówiła bardzo cicho, twierdząc, że nie chce pomocy i chce umrzeć. Słychać było, że w dalszym ciągu robi sobie krzywdę – mówi Małgorzata Smolarek, kierownik WCPR. Operatorce udało się utrzymać rozmowę do momentu przybycia na miejsce policji. - Na końcu rozmowy nastała cisza, a w tle słuchać było jakieś kroki, jakby ktoś wszedł do mieszkania. Połączenie przerwało się, a próby oddzwonienia kończyły się włączeniem poczty głosowej. Operatorka zadzwoniła na policję, żeby uzyskać informację, czy udało im się wejść i czy kobieta żyje. Policjant odpowiedział, że tak – dodaje Małgorzata Smolarek.
Galeria zdjęć:


130.1 kB
1200 x 801 pix
cofnij do druku na górę