Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Bezpieczeństwo - Numer alarmowy 112 - Wydarzenia - Świnoujście i 5 powiatów zintegrowanych z WCPR

2013-11-13

Świnoujście i 5 powiatów zintegrowanych z WCPR

Zgłoszenia kierowane pod numer alarmowy 112 z powiatów: białogardzkiego, gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, świdwińskiego oraz Świnoujścia odbierane są już w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

To kolejny etap usprawniania połączeń z numerem alarmowym 112 w Zachodniopomorskiem. Operatorzy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, odbierają zgłoszenia ze Szczecina, Świnoujścia i 15 powiatów. WCPR działa od początku lipca br. Do końca roku osoby dzwoniące pod 112 z terenu całego województwa połączą się z operatorami WCPR.

 

Obsługą zgłoszeń zajmuje się jednocześnie 6-7 operatorów. Dzięki temu znacznie poprawiło się uzyskiwanie połączeń pod nr 112. W związku z tym, że tylko około 14 procent połączeń z numerem 112 jest zasadnych, obsługiwanie ich przez operatorów WCPR w istotny sposób odciąża dyspozytorów służb, głównie policji.

 

Do końca roku do WCPR przyłączone zostaną ostatnie 3 powiaty: sławieński, szczecinecki, koszaliński oraz miasto Koszalin.

 

Na stronie www.szczecin.uw.gov.pl/112 znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z numerem alarmowym, a także informacje na temat działania Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz aktualności. Internauci mogą pobrać ulotkę i zakładkę do książki oraz dowiedzieć się, w jakich sytuacjach powinniśmy korzystać z numeru 112.
Galeria zdjęć:


102.2 kB
350 x 220 pix
cofnij do druku na górę