Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Bezpieczeństwo - Numer alarmowy 112 - Wydarzenia - WCPR obsługuje kolejne powiaty

2013-10-25

WCPR obsługuje kolejne powiaty

Telefony od mieszkańców powiatów: choszczeńskiego, drawskiego, łobeskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego oraz wałeckiego kierowane pod numer 112 już obsługują pracownicy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego działa w ZUW od początku lipca. W centrum przyjmowane są zgłoszenia kierowane pod nr telefonu alarmowego 112. Obecnie WCPR obsługuje zgłoszenia ze Szczecina oraz dziesięciu powiatów, a do końca roku planujemy przejęcie połączeń pod 112 z całego województwa.

 

Obsługa zgłoszeń realizowana jest na 6-7 stanowiskach jednocześnie, co spowodowało znaczną poprawę w uzyskiwaniu połączeń pod nr 112. W związku z tym, że tylko około 24 procent połączeń z numerem 112 jest zasadnych, obsługiwanie ich przez operatorów WCPR w istotny sposób odciąży dyspozytorów służb, głównie policji. 

 

Uruchomiliśmy również nową stronę internetową: www.szczecin.uw.gov.pl/112. Znajdują się na niej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z numerem ratunkowym, a także informacje na temat działania Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz aktualności. Internauci mogą pobrać ulotkę i zakładkę do książki oraz dowiedzieć się, w jakich sytuacjach powinniśmy korzystać z numeru 112.

 

Dodatkową atrakcją jest dział „Konkursy”, w którym będą pojawiać się na bieżąco informacje o nowych akcjach promocyjnych. Obecnie trwa konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, które należą do sieci Szkół Promujących Zdrowie
w województwie zachodniopomorskim. Zadaniem uczniów jest wymyślenie czterowersowej rymowanki na temat linii ratunkowej 112. Zwycięski wierszyk zostanie umieszczony na plakacie promującym akcję.

 

Do udziału w konkursie zachęcamy również nauczycieli ze szkół naszego regionu. Wojewoda zachodniopomorski zwraca się z prośbą o przeprowadzanie jednej godziny wychowawczej na temat linii ratunkowej 112. Zadaniem konkursowym nauczycieli jest przesłanie konspektu lekcji oraz materiałów dokumentujących jej przebieg. Mogą być to zdjęcia, prezentacje lub filmy. Jury oceni kreatywność, zaangażowanie uczniów oraz merytorykę.

 

 

Szczegółowe informacje, regulaminy i formularze zgłoszeniowe dostępne są na naszej stronie:

http://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=group&action=list&id=161

http://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=3513


Galeria zdjęć:


138.2 kB
1200 x 801 pix
cofnij do druku na górę