Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Dla mieszkańców - Bezpieczeństwo - Numer alarmowy 112 - Wydarzenia - 112 w kolejnych powiatach

2013-09-20

112 w kolejnych powiatach

Kolejne cztery zachodniopomorskie powiaty zostały podłączone do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Oznacza to, że zgłoszenia kierowane pod alarmowy numer 112 z terenu powiatów goleniowskiego, gryfińskiego, stargardzkiego i polickiego odbierane są w WCPR, a nie, jak do tej pory w komendach powiatowych.

WCPR znajduje się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Od początku lipca operatorzy 112 przyjmują tu zgłoszenia ze Szczecina. Po przyłączeniu do systemu 4 powiatów, zamieszkałych przez ok 351 tys. osób, liczba zgłoszeń w ciągu doby wzrosła z ok 870 do 1270, przy czym niespełna jedna czwarta z nich to zgłoszenia zasadne. 


- W przyszłym miesiącu planujemy włączenie do wojewódzkiego centrum kolejnych 6 powiatów: choszczeńskiego, drawskiego, łobeskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego i wałeckiego - mówi wojewoda Marcin Zydorowicz. – Chcemy, aby do końca roku zgłoszenia kierowane pod numer 112 z całego województwa były odbierane w WCPR. To zapewni mieszkańcom możliwość bezproblemowego połączenia się z numerem 112. 

WCPR działa całodobowo. Zgłoszenia przyjmowane są na 4 stanowiskach jednocześnie. Docelowo liczba operatorów wzrośnie do 9. 

W powiatach, które nie są włączone do WCPR numer 112 obsługują operatorzy policyjni.
Galeria zdjęć:


263.6 kB
1900 x 936 pix
cofnij do druku na górę