Rewitalizacja elewacji budynku ZUW w Szczecinie

Odnowiony gmach ZUW na finał Tall Ships Races 2013
 

7 miesięcy przed czasem zakończyły się prace rewitalizacyjne gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Od ulicy Wały Chrobrego zniknęły rusztowania, odsłaniając oczyszczoną elewację.

Podczas remontu frontowej ściany najważniejszym elementem była konserwacja elewacji oraz wzmacnianie pękniętych ścian – mów Karol Lament, dyrektor Biura Obsługi Gospodarczej ZUW. Po przerwie powraca także iluminacja budynku.Oświetlenie frontowej ściany włączane jest o godzinie 21:00. Dzięki temu turyści odwiedzający finał regat, będą mogli w pełni podziwiać piękno gmachu ZUW zarówno w dzień, jak i w nocy – dodaje.

 

Całkowity koszt prac remontowych wynosił 13,5 mln zł i w 75% finansowany był z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.Projekt: „Rewitalizacja elewacji budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie”
współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007- 2013 oraz ze środków budżetu państwa.