Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Mateusz Wagemann II wicewojewodą zachodniopomorskim

2022-01-13

Mateusz Wagemann II wicewojewodą zachodniopomorskim

Premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 13 stycznia 2022 r. Mateusza Wagemanna na stanowisko II wicewojewody zachodniopomorskiego.

wspólne zdjęcie wojewodów

Gratuluję panu mecenasowi Mateuszowi Wagemannowi objęcia stanowiska wicewojewody. Cieszę się, że będziemy mogli współpracować. To czas szczególnych wyzwań związanych z pandemią, ale także czas dynamicznego rozwoju Pomorza Zachodniego dzięki licznym rządowym programom inwestycyjnym - powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki wręczając powołanie nowemu wicewojewodzie. Ofensywa inwestycyjna polskiego rządu oraz walka z pandemią COVID-19 wymaga realizacji wielu dodatkowych zadań wykonywanych przez administrację rządową oraz służby podległe i koordynowane przez wojewodę. Doświadczenie pana wicewojewody będzie wsparciem w tym zakresie – dodaje wojewoda

Mateusz Wagemann ma 40 lat, pochodzi ze Szczecina. Jest absolwentem XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Stopień magistra prawa i magistra politologii uzyskał na Uniwersytecie Szczecińskim. W 2012 r. ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie. Jest również absolwentem studiów podyplomowych na kierunku Pomoc Publiczna, które ukończył w 2015 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W latach 2006-2011 w ramach własnej działalności gospodarczej zajmował się pośrednictwem finansowym, doradztwem prawnym oraz pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Od 2013 r. prowadził własną praktykę prawniczą w ramach Kancelarii Radcy Prawnego. Był radcą prawnym m.in w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Szczecinie oraz Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Posiada doświadczenie zawodowe w obszarze polityki regionalnej oraz funduszy europejskich.


cofnij do druku na górę