ZUW Szczecin. Blisko 73 mln unijnego dofinansowania na szczeciński projekt infrastrukturalny
Kontakt Adresy i wykazy Ogłoszenia Praca Sprawy A-Z
ZUW Szczecin - Centrum prasowe - Aktualności - Blisko 73 mln unijnego dofinansowania na szczeciński projekt infrastrukturalny

2017-03-16

Blisko 73 mln unijnego dofinansowania na szczeciński projekt infrastrukturalny

Ministerstwo Rozwoju podjęło decyzję o zwiększeniu o 1,2 mld zł puli funduszy na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko. Skorzysta na tym Szczecin. Poinformował dziś o tym wojewoda Krzysztof Kozłowski w obecności posłów i wiceprezydentów miasta.

Dla  Szczecina decyzja Ministerstwa Rozwoju oznacza, że miasto zrealizuje ważną inwestycję drogową ze wsparciem unijnym. Chodzi o projekt: Przebudowa  ciągów  komunikacyjnych  DK  nr 31 – rozbudowa skrzyżowania ul.Floriana  Krygiera  z ul. Granitową z odcinkiem drogi w kierunku autostrady A6.

Wartość całkowita projektu to: 85,6 mln zł, z czego dofinansowanie UE to 72,8 mln zł. Inwestycja ma być realizowana w latach: 2017-2019.


- Pierwotnie na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko przeznaczonych było ok. 2,15 mld zł środków unijnych – wyjaśnia wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski - Jednakże ze względu na ogromne zainteresowanie miast, ta kwota okazała się niewystarczająca. Po zwiększeniu kwota środków unijnych w tym konkursie to prawie 3,35 mld zł. Szczecin, który pierwotnie był na liście rezerwowej, też dostanie dofinansowanie z unijnych środków.
 

- Do tej pory nie mogliśmy być tego pewni, bo choć wniosek Szczecina dostał wymagane minimum punktowe, to nie wystarczyło już dla niego środków. Dzięki decyzji Ministerstwa Rozwoju wszystkie wnioski, które uzyskały w konkursie na najmniej 60% punktów, (minimum 48 na 80 punktów), otrzymają dofinansowanie – dodaje wojewoda Kozłowski.
 

Ministerstwo przesunęło środki na konkurs w wyniku weryfikacji zapotrzebowania na dofinansowanie unijne inwestycji drogowych i dostępności środków w Programie Infrastruktura i Środowisko. Analiza pokazała, że są wolne środki pozwalające na zwiększenie alokacji na konkurs. Po zwiększeniu puli konkursu wsparcie unijne dostanie 10 kolejnych inwestycji drogowych w 9 miastach – Szczecin, Bielsko-Biała, Poznań, Katowice (2 inwestycje), Gdańsk, Toruń, Konin, Piotrków Trybunalski i Wrocław.
 

Szczeciński projekt polega na przebudowie układu drogowego na skrzyżowaniu ul. Krygiera z ul. Granitową wraz z przebudową odcinków tych ulic o łącznej długości 1,5 km (inwestycja obejmuje odcinek ulicy klasy GP w ciągu drogi krajowej nr 31 wraz z budową skrzyżowania ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową z przebudową dróg towarzyszących), rozbiórce istniejącego oraz budowie w tym samym miejscu nowego mostu drogowego przez rzekę Regalicę.
 

Program Infrastruktura i Środowisko to największy program operacyjny w historii Unii Europejskiej. To prawie 27,5 mld euro środków unijnych na transport, energetykę, ochronę środowiska, kulturę i ochronę zdrowia w Polsce.


informacje o artykulewersje artykułu
pozycja wytworzona dnia: 2017-03-16 o godzinie: 12:38:13 przez użytkownika Marek Margraf - Wojciechowski
ostatnia modyfikacja treści wykonana dnia: 2017-03-16 o godzinie: 12:42:08 przez użytkownika Marek Margraf - Wojciechowski
publikacja treści wykonana dnia: 2017-03-16 o godzinie: 12:42:08 przez użytkownika Marek Margraf - Wojciechowski
licznik odwiedzin: pozycję odwiedzono 246 razy.
historia wersji:
2017-03-16, 12:42:08 - Marek Margraf - Wojciechowski
2017-03-16, 12:38:13 - Marek Margraf - Wojciechowski


Galeria zdjęć:


2547.3 kB
4734 x 3081 pix
cofnij do druku na górę